Ayvalık Tatil Evleri

 

5 200x300 Ayvalık Tatil Evleri

Ayvalık Tatil Evleri, Marmara Bölgesinde bulunan Balıkesir ilinin kıyı ilçesi olan Ayvalık yaz mevsiminde eşsiz bir tatil yaşamak isteyen misafirlere ev sahipliği yapmaktadır. Ayvalık’ta pırıl pırıl dibi görülen deniz, ince kumdan oluşan kilometrelerce uzunlukta plajlar bulunmaktadır.

Ayvalık’a tatil için yerli ve yabancı turistler gelmekte otel, motel, pansiyon, Ayvalık tatil evleri, kiralık yazlık villada konaklamaktadır.

Türkiye’nin en güzel tatil beldeleri arasında yer alan Ayvalık aynı zamanda dalış merkezidir. Dört mevsim dalış yapılabilmektedir. 22 ada ve sayısız adacıklar bulunmaktadır. Dalış eğitim merkezleri bulunmaktadır. Dalış yapan misafirler tarafından büyüleyici denizin içinde yaşayan balıklar seyredilmekte, mercanlar görüntülenmektedir. Ayvalık’ta 60 dalış noktası bulunmaktadır.

Ayvalık tatil evleri misafirlere dayalı döşeli olarak kiralanmaktadır. Tatil evlerinin içerisinde tüm beyaz eşyalar, tv, dvd, internet bulunmaktadır. Ayvalık’ta tatil yaparken birçok aktivite gerçekleştirilmektedir.

Misafirler tekne gezintilerine katılmakta, büyüleyici güzelliğe sahip adaları ve koyları dolaşmakta, denize girmekte, güneşlenmektedir. İnce kumlu plajları Sarımsaklı plajı olarak adlandırılmakta ve 22 plaj bulunmaktadır.  Sıcak kumlarda güneşlenilmekte ve serin sularda yüzülmektedir.

Ayvalık tarihi ve kültürel miraslara da sahip bulunmaktadır. Ayvalık ve Cunda Adasında tarihi kiliseler, manastırlar, camiler yer almaktadır. İlkçağdan günümüze kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Ayvalık tarihi mirasları günümüze kadar ayakta kalmıştır. Taş ve ahşap evler yapıldığı dönemin mimarisini yansıtmaktadır. Dar sokaklarda dolaşan misafirler Ayvalık’ın çarşı ve pazarını da gezmektedir.

Ayvalık gezilecek görülecek yerler arasında adalar üzerinden günbatımının en güzel seyredildiği Şeytan Sofrası, Cunda Adası,  Saatli Camii, Hayrettin Paşa Camii, Ayion Apostolos Manastırı, Evangalistriya Manastırı, Leka Panaya Manastırı, Profitis Kilisesi, Taksiyarhis Kilisesi bulunmaktadır.

Yunan adası olan Midilli Adası’da Ayvalık’a yakındır. Ayvalık’ta tatil yapan misafirler istedikleri takdirde Ayvalık’tan düzenlenen turlarla günübirlik veya konaklamalı olarak Midilli Adası’na gezmeye gitmektedir.

Leave a Reply